Dla wielu ludzi, zarówno młodych, jak i starych, a zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają samotnie, pies jest najlepszym przyjacielem, a składa się na to wiele powodów. Pies to najwspanialszy towarzysz. Nie ocenia nas samych ani naszych rzeczywistych i wyimaginowanych grzechów i przewinień, nie okłamuje nas i nie oszukuje. Rzecz jasna, jest nieszczęśliwy, gdy go źle traktujemy, ale nigdy nas za to nie potępia i jego niewinność i zaufanie są bezgraniczne.
 
Powszechnie wiadomo, że dzięki psom pozbywamy się stresu. Psy są znacznie bardziej otwarte niż ludzie i chętniej niż oni znoszą nasze nastroje; któż inny będzie z ukontentowaniem całymi dniami wysłuchiwał naszego jęczenia, radośnie dzielił z nami uroczyste chwile i pocieszał nas w potrzebie.
 
Aby stworzyć satysfakcjonujące i bezproblemowe stosunki z psem, trzeba zrozumieć sposób myślenia i odczuwania psa. Zadowalające stosunki między psem i jego właścicielem opieraja się na dwustronnym pozytywnym komunikowaniu sie oraz wzajemnym poszanowaniu. Będąc sprawiedliwym i stanowczym przywódcą swego psa, można wypracować kodeks zwyczajów i zachowań, które pies zrozumie i na które będzie reagował tak, jak sobie tego życzymy.
Reklamy