Nie do wiary, jak wiele można osiągnąć w krótkim czasie, ucząc psa, by reagował na nasze wskazówki i zachowywał się tak, jak sobie życzymy, pod warunkiem, że będziemy się do niego właściwie zwracać.  Nie starajmy się osiągnąć wszystkiego na raz, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z niejedynm obszarem działania lub z niejednym problemem.

Polecenia i pochwały

 

Skuteczne układanie psa bazuje na prostej zasadzie: nagradzaj i zabieraj nagrodę.  Ogólnie rzecz biorąc,  psy bardzo lubią przypodobać się swemu właścicielowi, a jeszcze większą przyjemność sprawia im to, gdy zostaną za to nagrodzone.  Dlatego układanie poparte nagradzaniem jest kluczem do wychowania szczęśliwego i posłusznego psa. Nagradzając każde dobre zachowanie w odpowiedzi na poszczególne komendy, osiągamy cel.  W końcu właściwa reakcja stanie się automatyczna (tak samo jak u człowieka, który zapytany, która jest godzina, automatycznie spogląda na zegarek).

Najważniejszym aspektem życia psa jest pożywienie, dlatego, aby nauczyć psa właściwych zachowań, najlepsza jest nagroda w postaci smakołyku.

Ucząc psa, aby usiadł i został na miejscu, zanim podamy mu posiłek, oraz by go nie ruszał, dopoki mu na to nie pozwolimy, zrobimy dobry początek, dzięki któremu nauczymy psa posłuszeństwa także w innych dziedzinach.

Reklamy