536Na podstawie wyników badania TNS Polska „Zwierzęta w polskich domach” przeprowadzonego między 3 a 8 października 2014 r. wynika, że niemal połowa Polaków – 48 proc. – ma w swoich domu jakieś zwierzę; najpopularniejszym jest pies; Psy posiada 83 proc. spośród właścicieli zwierząt domowych, kota 44 proc., a ptaki 4 proc.

W odwiecznym sporze pies kontra kot w Polsce wygrywa ten pierwszy.

Psa posiada 83 proc. spośród tych Polaków, którzy mają w domu zwierzęta. Mniej niż połowa z nich – 44 proc. – opiekuje się kotem. Dużo mniejszą popularnością cieszą się inne gatunki zwierząt. Ptaki posiada 4 proc., gryzonie takie jak: myszy, szczury, chomiki – 3 proc., a gady 1 proc.

Z badania wynika, że zwierzę jest częściej towarzyszem osób najmłodszych; osoby, które nie pracują częściej mają w domu zwierzę niż osoby pracujące. Z odpowiedzialności, jaka ciąży na posiadaczu pupila, częściej zdają sobie sprawę osoby, które zamieszkują miasta.

Zdecydowana większość Polaków zgadza się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, który jest najpopularniejszym pupilem w naszych domach.