4279-41307

Lato zbliża się dużymi krokami. Czy wiemy, jak dbać w tym okresie o swojego czworonoga, by się nie przegrzewał?

Latem nie tylko ludzie się przegrzewają. Psy nie mają dobrego systemu chłodzenia ciała. Nieraz widzimy, jak stroszą sierść i zioną – wtedy następuje u nich wymiana gazowa, a mianowicie czworonogi wymieniają wówczas powietrze gorąca na chłodne.

U psów z długą sierścią niezwykle ważne jest ich szczotkowanie. Puszysta i dobrze wyczesana sierść jest swego rodzaju izolacją psa przed gorącem. Jeśli jednak zaniedbamy czynność czesania, wówczas kołtuny, które stworzą się na ciele, będą jeszcze bardziej zatrzymywać ciepło.

Należy pamiętać, że tak jak ludziom, tak i psom należy zapewniać – szczególnie latem – chłodną wodę do picia i cień. Należy ochładzać psa różnymi sposobami. Zostawić mu wilgotny ręcznik na podłodze, by mógł się położyć i ochłodzić, pozwolić mu leżeć w chłodniejszej od reszty mieszkania części, czyli łazience.

I jeszcze jedna ważna informacja – podczas letnich spacerów nie nakładaj puy łańcuszkowej obroży, która szybko się nagrzewa i może poparzyć psa, zabierajmy ze sobą butelkę wody, intensywne ćwiczenia ograniczamy do wczesnych godzin porannych albo późnych wieczornych.

I nigdy, PRZENIGDY nie należy zostawiać psa w nagrzanym samochodzie!

Źródło; Cesar Millan

Reklamy