zwierze pod choinke

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Rodzice zastanawiają się, jaki prezent kupić swoim pociechom pod choinkę. Często pod wpływem impulsu decydują się na psa, który po świętach trafia na ulicę.

Każde dziecko marzy, by pod choinką znaleźć szczeniaka lub małego kotka. Zanim jednak rodzice zafundują taką niespodziankę, powinni dokładnie przemyśleć pomysł zakupu zwierzaka. Wiele ze świątecznych, żywych prezentów zaraz po świętach trafia do schroniska lub na ulicę. Czworonogi są porzucane w przydrożnym rowie, uwiązane na drucie drzewa, pozostawione na pastwę losu w lesie czy parku.

Zwierzę nie jest idealnym prezentem pod choinkę. Okres świąt to nadchodzący dla dziesiątek, setek czworonogów czas niepewności. Pies i kot szybko przywiązują się do miejsca i ludzi, tym bardziej, że świąteczna atmosfera sprzyja okazywaniu miłości.

Tuż po świętach, czworonogi przestają być maskotką, a stają się problemem, wtedy najłatwiej się ich pozbyć. Trafiają do schronisk, przytulisk o niekoniecznie dobrej renomie, gdzie ich dalsze życie jest gehenną, bez należytej opieki, socjalizacji, pozbawione kontaktu z człowiekiem przebywają w kojcach do końca swoich dni.

PIES TO NIE ZABAWKA, NIE KUPUJ NA PREZENT!

przyjaciel